Pani Kennedy. Lata zagubione w historii

Mrs. Kennedy. The Missing History of the Kennedy Years
83-7311-600-1
Jacqueline Kennedy,
alex2586

"Zawsze szłam za mężem" - te słowa usłyszeli od Jacqueline Kennedy agenci ochrony, którzy próbowali ją odwieść od udziału w żałobnej procesji na cześć zamordowanego prezydenta. Zaledwie trzy lata wcześniej ta sama kobieta, pełna obaw i małżeńskich trosk, przekraczała po raz pierwszy progi Białego Domu. W wieku trzydziestu jeden lat świeżo upieczona Pierwsza Dama była już głęboko sfrustrowana swoim małżeństwem. Chroniczna niewierność męża zmuszała ją do ciągłej walki o poczucie własnej wartości. Problemy te sprawiały, że sięgała po alkohol i narkotyki, popadała w depresję. Książka to pogłębiony psychologicznie portret kobiety nazywanej przez niektórych Amerykańską Królową. Autorka z kronikarską dokładnością opisuje dzieje najsławniejszego małżeństwa XX wieku, pary Jacqueline i Johna F. Kennedych. Z intymnej perspektywy ich związku na nowo przyglądamy się chwilom, w których ważyły się losy świata.

zielonyrycerz | 2012-12-12

Piękna i wzruszająca. Dzięki książce tak jak miliony ludzi pokochałam Panią Kennedy.Korzystając z innych źródeł mogę powiedzieć, że jej postać tutaj jest mocno wyidealizowana. Pokazana od tej lepszej strony, oceniona subiektywnie.

Jednak książkę polecam wszystkim. Wspaniała opowieść o niesamowitej kobiecie!

Discordia | 2011-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2011, Biografie
Przeczytana: 09 września 2011

Jedna z lepszych książek jakie czytałam a główna jej zasługa to niezwykłe życie Jackie Kennedy. Zachęcam do przeczytania każdego, choćby ze względu na historię życia Pierwszej Damy momentami tak zaskakującą, że nie wymyśliłby tego najlepszy pisarz.

AnnaSz | 2012-12-30

Świetna książka, łatwa w odbiorze, obiektywnie napisana. Polecam każdemu, niekoniecznie wielbicielom Jackie.

Izabela | 2016-03-02

Od tej książki zaczęłam lubić biografie. Pochłonęła mnie historia Jackie. Polecam.

mellaga | 2017-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2017