100 najpiękniejszych miast świata. Przewodnik po miastach wszystkich kontynentów

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
100 mooiste steden van de wereld : een reis door 5 continenten
Kamulka84

Ten pięknie ilustrowany album zabierze czytelników na wyprawę do średniowiecznych miast Europy: pokaże im orientalne bazary i zachwyci niesamowitymi drapaczami chmur na Zachodzie. Podczas tej podróży można poznać 100 niezwykłych i różnorodnych miast, a wśród nich: Paryż i jego bulwary, magiczny Marrakesz, Rzym Wieczne Miasto, wielokulturowy Londyn, niepowtarzalny Kair, Florencję kolebkę...

Podczas tej podróży można poznać 100 niezwykłych i różnorodnych miast, a wśród nich: Paryż i jego bulwary, magiczny Marrakesz, Rzym Wieczne Miasto, wielokulturowy Londyn, niepowtarzalny Kair, Florencję kolebkę renesansu i Buenos Aires ojczyznę tanga.
Mimo niezliczonych różnic między prezentowanymi miejscami łączy je jedno: wyjątkowość mieszkańców i bogata historia. Na unikatowość poszczególnych miast składają się: skarby architektury, świątynie i kościoły, do których prowadzą zaciszne aleje, oraz budzące się w pośpiechu nowoczesne centra.
100 najpiękniejszych miast świata to prawdziwa uczta dla miłośników kultury!

Irena | 2015-03-14
Adam Stecyk | 2014-09-19