Agresja i autodestrukcja z perspektywy obronno-adaptacyjnych dążeń Ja

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2181-1
Róża_Bzowa

Książka stanowi zbiór studiów o charakterze monograficznym, poświęconych problematyce zmagania się z zagrożeniem Ja i tożsamości. Poszczególne stadia łączy dążenie do zaspokajania tzw. potrzeb Ja – podnoszenia poczucia własnej wartości i kontroli, umacniania i określania tożsamości, przejawiające się przemocą i wandalizmem, lecz także aktami autodestrukcji, takimi jak samookaleczenia i zachowania suicydalne.
Ponadto przedmiotem badań autorki monografia pozostają: mechanizmy zaburzeń zachowania, psychologiczne aspekty schorzeń somatycznych, a ostatnio psychologia kryzysu i interwencja kryzysowa.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!