Czarodziejka z Księżyca t. 18

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 18)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishojou Senshi Sailor Moon
komiksy
MissMi

Nadszedł czas ostatecznego rozstrzygnięcia! Usagi walczy o dobre imię wojowniczek w mundurkach oraz o pokój w Galaktyce. Oto długo oczekiwany finał słynnego na cały świat komiksu - tom 18 "Czarodziejki z Księżyca"

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-12-22
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 21 grudnia 2014

Bunny staje do walki z Galaxią, ale jakie ma szanse, kiedy zabite czarodziejki powracają jako żołnierze wroga?

Finał Sailor jest całkiem udany, ale niestety bez rewelacji. Podsumowując całość, manga jest nieźle, choć niechlujnie narysowana, przyjemna w lekturze, ale niedojrzała. Raczej dla gimnazjalistek, choć ze względu na kultowość poznać warto, a nawet trzeba.

jessyxx | 2014-11-30
Przeczytana: 25 listopada 2014

bardzo podobał mi się koniec
szkoda że takiego końca w anime nie było
a do tego walka z Galaxią
w anime było że czarodziejki dopiero poginęły w trakcie walki a tu było że Usa sama walczyła bo ich już nie było

Julia | 2013-07-13
Przeczytana: 08 września 2010

każdy fan czarodziejki z księżyca musi posiadać ten komiks

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

gogo123 | 2016-07-21
Kimy713 | 2016-07-01