Czarodziejka z Księżyca t. 16

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 16)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishoujo Senshi Sailor Moon
komiksy
MissMi

Przed naszą Usagi pojawia się najsilniejszy i najgroźniejszy przeciwnik - Galaxia, która twierdzi iż jest Czarodziejką, tak jak nasze bohaterki. Oto tom 16, w którym rozpoczyna się seria o Czarodziejskich Światłach Gwiazd, a także ostateczna walka.

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-12-20
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Mamoru wyjeżdzą studiować w Stanach. Bunny martwi brak wiadomośc i od niego. Do tego na horyzoncie pojawia się nowy wróg, a jakby tego było mało trzej tajemniczy wokaliści Three Lights...

Ostatnia seria Czarodziejki zaczyna się bez rewelacji. Nieźle narysowana, nienajgorzej opowiedziana, za to przesłodzona, aż do mdłości. Poznać warto, w końcu rzecz kultowa, ale nie spodziewajcie się wiele.

jessyxx | 2014-11-30
Przeczytana: listopad 2014

kocham czarodziejki i nawet uważam że manga jest lepsza niż anime
chociaż anime kocham za te żarty i bardziej rozdartą Usagi chociaż podobalo mi się że tu była bardziej opanowana
no i nie da się ukryć że anime seria sailor stars była jednak lepsza

kocham cię Seya <3

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

Twilight88 | 2016-09-26
Przeczytana: 24 września 2016