Zasłona dymna

Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: Czytelnik
The smokescreen
Michał Rak

Południowoafrykańska kopalnia złota, stajnie wyścigowe i rezerwat dzikich zwierząt - oto tło, na jakim współczesny pisarz angielski, znakomity dżokej królowej, umieścił dramatyczne przygody swego bohatera, młodego aktora filmowego. "Długo nie mogłem usnąć. Ale chyba nie groziło mi żadne niebezpieczeństwo tutaj, na strzeżonym kampingu, gdzie na dodatek Evan i Konrad chrapali w najlepsze w...

"Długo nie mogłem usnąć. Ale chyba nie groziło mi żadne niebezpieczeństwo tutaj, na strzeżonym kampingu, gdzie na dodatek Evan i Konrad chrapali w najlepsze w dwóch sąsiadujących z moim domkach.
Zasnąłem w końcu, a kiedy się obudziłem, okazało się, że wcale nie jestem w łóżku.
Znajdowałem się w samochodzie, który wynająłem w Johannesburgu. Gdzieś w parku Krugera. Był biały dzień. Dokoła drzewa, krzewy i sucha trawa. Żadnego domu jak okiem sięgnąć.
W nozdrzach miałem zapach eteru i kręciło mi się w głowie, ale jedno wiedziałem na pewno: prawe ramię przeplecione miałem przez kierownicę, a przeguby rąk połączone parą solidnych kajdanków".

Ergo_sum | 2015-08-07
Przeczytana: 1986 rok

Super! Pod względem czytania i trzymania w napięciu. Nie zaczynaj, jeśli jutro idziesz do pracy, hehehe

Joasia | 2015-12-25
maciaszczyk | 2015-11-26