buddyzm, przewodnik
religia
hasiek

Autorem Buddyzmu jest Marek Mejor, znawca kultury i religii dawnych Indii, uczony z Uniwersytetu Warszawskiego. Dlatego też książka ta jest nie tylko jednym z najobszerniejszych opracowań na temat pierwszych prawie dwudziestu wieków rozwoju buddyzmu w języku polskim, lecz także źródłem kompetentnym. Liczne czarno-białe ilustracje i kolorowe zdjęcia ułatwiają wejście w ów egzotyczny świat. A prawdziwym rarytasem jest dołączona do książki spora antologia tekstów buddyjskich w przekładach z języków oryginalnych.

greentara | 2018-04-04
Krzysztof | 2018-01-21