0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788361203803
ArtZ72

Język tybetański zaliczany jest do rodziny języków chińsko-tybetańskich, a wraz z birmańskim tworzy grupę języków tybeto-birmańskich. Ze względu na swą długą historię, zasięg i kulturotwórczą rolę język tybetański jest, obok chińskiego, najważniejszym językiem Azji Wschodniej i Środkowej. Historia języka tybetańskiego sięga połowy VII wieku i wiąże się z wprowadzeniem religii buddyjskiej do Tybetu. Wraz z upiśmiennieniem podjęto w następnych stuleciach wielkie zadanie przetłumaczenia - głównie z sanskrytu - ogromnego zbioru pism buddyjskich. Tę znormalizowaną wówczas dla potrzeb przekładu postać języka tybetańskiego określa się często mianem "tybetańskiego klasycznego".

źródło opisu: http://hatteria.pl

źródło okładki: http://hatteria.pl

LaPetitePrincesse | 2017-05-03

Trudno ją ocenić jako książkę, gdyż jest to coś na kształt gramatyki z elementami podręcznika. Krótka, ale na temat, zawiera wszystkie najbardziej podstawowe zagadnienia, napisana przejrzyście i zrozumiale. Dla osób uczących się tybetańskiego super, ale jako lektura uzupełniająca, a nie kurs języka.

Na półkach