Artyleria - Od Pierwszej Wojny Światowej do współczesności

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat oręża - porównania i kontrasty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mak
Wojsko, Broń
technika

Książka "Artyleria - Od Pierwszej Wojny Światowej do współczesności" omawia rozmaite rodzaje broni artyleryjskiej - od dział polowych z okresu I wojny światowej po dzisiejsze przeciwlotnicze pociski rakietowe - oraz stanowi obszerny przewodnik przedstawiający armaty, moździerze, haubice, działa samobieżne, rakietowe pociski przeciwpancerne i rakiety. W kolejnych rozdziałach ukazano tło...

W kolejnych rozdziałach ukazano tło historyczne rozwoju nowoczesnej broni artyleryjskiej, a także jego najważniejsze okresy. Omówiono rozmaite rodzaje broni - od dział służących do ostrzeliwania okopów podczas I wojny światowej, przez modele używane w czasie II wojny światowej oraz zimnej wojny aż po konstrukcje znajdujące się w wyposażeniu dzisiejszych armii. Książka prezentuje wszystkie klasyczne przykłady broni artyleryjskiej, takie jak niemiecka osiemdziesiątka ósemka, brytyjskie działo 25-funtowe lub amerykańska haubica M109.

Wielu opisom towarzyszą szczegółowe barwne ilustracje oraz dane techniczne (między innymi kaliber, masa broni, kąt podniesienia lufy, poziomy kąt ostrzału, prędkość początkowa pocisku i donośność broni). Doskonałe fotografie oraz ilustracje ukazują broń podczas działań w różnych zakątkach świata, natomiast oddzielne dwustronicowe zestawienia umożliwiają porównanie najważniejszych modeli broni używanych w określonych okresach historycznych - na przykład armaty 75 mm PaK 40 i armaty 6-funtowej QF 7CWT Mk 2 lub wyrzutni rakietowych BM-21 i M270. "Artyleria", zawierająca ponad 200 barwnych oraz czarno-białych fotografii i ilustracji, jest obszernym i przystępnym źródłem wiedzy przeznaczonym dla każdego, kto interesuje się sztuką wojenną.

wipptal | 2016-10-30
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać