Zabawa w Pana Boga

Tłumaczenie: Hanna Baltyn-Karpińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kocur". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Kat's Cradle
83-7180-911-5
detektyw, poszukiwania, śledztwo
gall21

Kat Colorado, sympatyczna detektyw z Kalifornii, szuka informacji o rodzicach swej klientki, kim byli, kiedy i gdzie umarli. Trafia jednak na plątaninę kłamstw, oszustw, chciwości i okrucieństwa. Odkrywa mroczne tajemnice rodzinne, które powinny zostać na zawsze pogrzebane.

patronat | 2016-08-05
Na półkach: 2016, Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2016 rok

Kto by pomyślał, że książka o tematyce kryminalnej może być... przyjemna?

Oczywiście, oczywiście. Wiele jest kryminałów, które czyta się świetnie, a akcja porywa czytelnika. "Zabawa w Pana Boga" daje (i bierze) czytelnikowi coś więcej - pojawiające się tajemnice delikatnie go oplatają, aby z każdą kolejną kartką zacisnąć się tak ciasno, aby nie pozwolić mu odłożyć książki przed czasem. I to lubię!
Być może temu nieco "przytulnemu" odczuciu po przeczytaniu tej pozycji, towarzyszy także tematyka, albowiem poruszone zostają wątki rodzinne. A trudno wyobrazić sobie coś bardziej kojarzącego się z ciepłem, niż rodzina. W przypadku tej pojawiającej się tutaj jest inaczej, ale... :)

Zdecydowanie polecam! Pojawiające się poczucie humoru dodatkowo uprzyjemni lekturę, a przyjemny styl pisarski nie zirytuje!

Volumen | 2012-09-07

Znalazłam ją na półce w bibliotece. Wypożyczyłam, z pewną dozą nieśmiałości do niej zasiadłam i pochłonełam w dwa wieczory. Intryga, napięcie a do tego super dialogi. Szkoda że nie było więcej części w polskim wydaniu.

Dzwiedziu | 2016-05-15
| 2014-10-29