Mały Książę i Róża

Wydawnictwo: Arcanus
Róża_Bzowa

O dalsze losy Małego Księcia postarał się także polski pisarz, Krzysztof Wiczkowski. To on jest autorem książki "Mały Książę i Róża", jaką w 1997 roku wydało w Bydgoszczy wydawnictwo "Arcanus". Książka ta opisuje zdarzenia, jakie nastąpiły po powrocie Małego Księcia na B-612. Mały Książę znów rozpoczyna wędrówkę po planetach, które odwiedził kiedyś: rozmawia z Królem, Próżnym, Pijakiem......

Książka ta opisuje zdarzenia, jakie nastąpiły po powrocie Małego Księcia na B-612. Mały Książę znów rozpoczyna wędrówkę po planetach, które odwiedził kiedyś: rozmawia z Królem, Próżnym, Pijakiem... Trafia także na inne. Czy możliwe, żeby Pijak stał się przyjacielem Małego Księcia? Sprawdźcie sami. I ta książka - podobnie jak jej pierwowzór - kończy się całym mnóstwem niedopowiedzeń. Jest więc okazja dla kolejnych twórców.

Książkę ilustracjami opatrzył Sławomir Bernard Samuel.

źródło opisu: http://www.malyksiaze.net/pl/inspiracje2.html

karol | 2011-12-18
Milka04 | 2011-11-09
Krzysiek Troszczyński | 2011-05-24
Inwazja błękitnokrwistych z kosmosu

A tymczasem minęło już siedemdziesiąt lat od wydania utworu, niedawno wygasły autorskie prawa majątkowe do książki i przeszła ona do domeny publicznej. Efekty widoczne są w naszym kraju od razu: przez dwa pierwsze miesiące 2015 roku nakładem 4 wydawnictw ukazało się aż 5 różnych wydań książki w 4 tłumaczeniach.