Zrozumieć psychologię

Tłumaczenie: Grażyna Biłogan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kreatywność". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
Understanding psychology
psychologia, człowiek
Olka

Współczesny człowiek coraz częściej sięga po książki z zakresu szeroko pojmowanej psychologii, chcąc lepiej poznać mechanizmy leżące u podstaw ludzkiego zachowania. Jedni czynią to, aby zgłębić siebie, inni z kolei z powodów zawodowych. Warto, aby i jedni, i drudzy mieli solidne teoretyczne podstawy. Bez wątpienia dać je może książka Roberta S. Feldmana. Jest to bowiem doskonały przewodnik po tak obszernej dziedzinie, jaką jest psychologia. Autor wyczerpująco omawia w niej najważniejsze pojęcia związane z naturą człowieka, przedstawia panoramę współczesnych osiągnięć psychologii, uzupełniając rozważania teoretyczne konkretnymi przykładami „z życia wziętymi” i portretami osób, które na co dzień zajmują się analizowaniem biologicznych podstaw naszego zachowania, badaniem ludzkiej zmysłowości, motywacji i potrzeb, seksualności, inteligencji, możliwości uczenia się etc. Dodatkowe atuty tej pracy to materiał ilustracyjny oraz zwięzłe podsumowania i zestawy pytań sprawdzających, znajdujące się po każdym bloku tematycznym. Książka ta przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów psychologii, pedagogiki, medycyny, zarządzania i tych kierunków, na których psychologia stanowi ważny element programu kształcenia. Nie powinno też jej zabraknąć w domowych biblioteczkach wszystkich osób interesujących się choć odrobinę tą dziedziną wiedzy lub wykorzystujących psychologię w życiu zawodowym. Robert S. Feldman jest profesorem psychologii na University of Massachusetts w Amherst. Ukończył Wesleyan University i University of Wisconsin w Madison. Pracował jako badacz i wykładowca. Jest członkiem amerykańskich towarzystw naukowych American Psychological Association i American Psychological Society. Napisał ponad 100 artykułów i referatów oraz wiele książek. Jego zainteresowania naukowe dotyczą zachowań niewerbalnych i psychologii kształcenia.

źródło opisu: nota wydawcy

Dawidv2 | 2016-07-03