Kozacy w Wehrmachcie 1941-1945

978-83-11-11882-9
Polacy, Niemcy
historia
Pistacia

Książka przybliża czytelnikowi rzadko opisywany w pracach historycznych rozdział II wojny światowej - historię wojskowych formacji ochotniczych złożonych z żołnierzy pochodzenia słowiańskiego, walczących w niemieckich siłach zbrojnych. Ze względu na szeroki zakres tematyczny, autor ogranicza się do analizy jednej z grup kolaborującej podczas II wojny światowej z Niemcami - Kozaków. Dlaczego...

Dlaczego - pomimo rasistowskich teorii o rzekomej wyższości narodów germańskich nad Słowianami - Niemcy zdecydowali się sformować takie jednostki?

[opis wydawcy]

osman | 2013-10-20
Przeczytana: 01 września 2013

Książka bardzo ciekawa, i zmusza do poszukania większej ilości informacji na temat kozaków i ich ostatniego Atamana.

slymsc | 2016-05-16
Tradycjonalista | 2015-09-11