Życie po angielsku

Wydawnictwo: Pracownia Słów
83-89127-14-8
literatura faktu
piotrex

Gdy w 1989 roku wylądowałam po raz pierwszy w Anglii, owładnęło mną zaskakujące uczucie. Poczułam, że nareszcie jestem w domu! To było niesamowite! Po latach ciągłego tułania się po obcych krajach - Afryka, Włochy, Francja - ja, wieczna cudzoziemka, Polka urodzona w Warszawie, odnalazłam swoje miejsce na ziemi! Ogarnął mnie dziwny spokój i zadowolenie. Poczułam prawdziwą wspólnotę dusz z mieszkańcami tego kraju. Po pewnym czasie spostrzegłam, że choć wiele jest przewodników po Wyspach Brytyjskich, niewiele przybliża nam ich prawdziwy obraz. Stąd pomysł na tę właśnie książkę - zapis zwykłej angielskiej codzienności, mentalności, sposobu myślenia i stylu życia. Zapraszam w podróż do mojego Surrey.
Autorka

Dante | 2016-09-25