Życie wyższych sfer w Anglii

Wydawnictwo: Poligraf
literatura faktu
Paulina

Czy Anglicy są najbardziej snobistycznym narodem na świecie? To George Orwell nazwał ich najbardziej klasowym społeczeństwem pod słońcem. Do dzisiaj zachowali monarchię, arystokrację i ziemiaństwo, które nadal imponują i wzbudzają szacunek, a nawet onieśmielenie u innych klas. Wyższe sfery w Anglii to nie tylko przeszłość, ale również barwne realia teraźniejszości. Książka wprowadza...

Czy Anglicy są najbardziej snobistycznym narodem na świecie?

To George Orwell nazwał ich najbardziej klasowym społeczeństwem pod słońcem. Do dzisiaj zachowali monarchię, arystokrację i ziemiaństwo, które nadal imponują i wzbudzają szacunek, a nawet onieśmielenie u innych klas. Wyższe sfery w Anglii to nie tylko przeszłość, ale również barwne realia teraźniejszości. Książka wprowadza czytelnika w nieuchwytny świat angielskiej upper class, w ich historię, zwyczaje, nawyki, styl życia, wiejskie posiadłości i ogromne majątki ziemskie, wychowanie dzieci
i modę. Odkrywamy ich ekscentryczności oraz ich snobistyczne rozrywki – polowania, wyścigi konne w Ascot i Epsom, regaty w Henley.

To kopalnia wiadomości o życiu wyższych sfer – dawniej i dziś, potraktowanych trochę z przymrużeniem oka i z (angielskim) humorem.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2011

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl

artdeco92 | 2013-09-25
Przeczytana: 25 września 2013

Za dużo w tej książce pani Krzyżagórskiej-Pisarek i jej córki. Owszem, jest sporo ciekawych informacji, ale zbyt mało to rzetelne i bogate. Zbyt mało angielskie.

Dante | 2016-09-25
shoelacee | 2015-11-02