Cóżeś ty za pani... O walkach armii "Poznań" 12-19 września 1939 r.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historia
piotrex

Z okładki: W dorobku literackim Jerzego Korczaka tematyka ostatniej wojny zajmuje miejsce naczelne. Autor "Klucza do Berlina" i licznych opowiadań wydanych m.in. w tomach "Noc w Quedlinburgu", "Wysoki krzyż", "Pożegnanie z bekiem Martyną" najchętniej też sięga po realia frontowe, te najprostsze, ale jednocześnie najbardziej znaczące w ocenie żołnierskich przeżyć i doświadczeń. I tym razem...

Z okładki:
I tym razem przedmiotem literackiej fascynacji Jerzego Korczaka stała się żołnierska frontowa droga.
Książka pt. "Cóżeś ty za pani..." opowiada o walkach żołnierzy armii "Poznań" we wrześniu 1939 r., toczonych w czasie bitwy nad Bzurą.

juryca | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Kolejny raz przeszedłem wraz z Panem Korczakiem dziewiętnaście dni walk
Armii " Poznań" w kampanii wrześniowej 1939 roku.Bardzo ciekawie napisana historia od 1 września do sławetnej Bitwy nad Bzurą.Dodatkowym atutem jest mnóstwo map i zdjęć obrazujących treść książki.Polecam wszystkim miłośnikom historii Wojny Obronnej 1939 roku.

notatnik89 | 2016-02-18
september | 2015-09-24