Preegzystencja, nieśmiertelność, reinkarnacja

Wydawnictwo: WAM
83-7097-265-9
filozofia i etyka
highersense

Doktryny o preegzystencji i reinkarnacji dusz są ściśle związane z pojęciem osoby. Mogą one pojawiać się wyłącznie tam, gdzie bogactwo ontologiczne tego pojęcia nie zostało jeszcze ujawnione. Jeśli pojmuje się osobę w konkretności ludzkiego istnienia, jako jednorazowy i niepowtarzalny byt duchowy i cielesny-a tak właśnie pojmowana jest osoba w chrześcijaństwie-tym samym wyklucza się preegzystencję i reinkarnację.

Cube-x | 2014-07-30
Doris24 | 2014-03-22