Obrona poczty sarajewskiej

Seria: Biblioteczka Konesera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
literatura faktu
Barbara

Wstrząsający reportaż z rozdartej wojną byłej Jugosławii, napisany przez naocznego świadka wydarzeń, publicystę "Gazety Wyborczej". W książce zamieszczono też wywiad ze specjalnym sprawozdawcą ONZ Tadeuszem Mazowieckim, któremu autor towarzyszył we wszystkich niemal misjach, oraz kalendarium zdarzeń i dokumentalne fotografie.

lea88 | 2013-09-18

Książka z uwagi na moje zafascynowanie Bałkanami, tematyką wojny bardzo mi się spodobała. Uwielbiam literaturę faktu i pod tym względem wcale się nie zawiodłam. Autor dogłębnie opisuje tamtejsze wydarzenia, których był świadkiem. Jedyne co męczy, to fakt, że trzeba się bardzo uważnie wczytywać, bo łatwo stracić wątek i sens. Ponadto niekiedy pisana jest bardzo chaotycznie i autor gubi się sam we własnej ocenie konfliktu. To ostatnie akurat nie dziwi, bo bardzo ciężko opisywać tą wojnę w sposób neutralny..

jud123 | 2013-07-27

Książka pozornie chaotyczna, w której jednak wyłania się bardzo głęboki obraz wojny w byłej Jugosławii w latach 90.
Polecam, i to nie tylko osobom zainteresowanym tematyką bałkańską, historią Europy, czy kwestią migracji uchodźczych. Ta pozycja poruszy każdego czytelnika wrażliwego na wojenne losy ludzi - żyjących nie tak daleko od nas i nie tak dawno...

dzikiebialko | 2016-01-11
Przeczytana: lipiec 2014

Niełatwo ją czytać. Sporo faktów typowo historyczno-politycznych.

Lucija | 2016-10-26
Przeczytana: 2015 rok