Od Gazoliny do Ganandoca

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści morskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Gazolina, Ganandoc
kasiaman55

Stefan Wesołowski, ur. 31 I 1909 r. w Warszawie, od zakończenia II wojny światowej mieszka w Ameryce, obecnie na Florydzie. W swych wspomnieniach opisuje trudne dzieciństwo czasu I wojny światowej, głód, poniewierkę, od których chęć ucieczki zaprowadziła 9-latka do Wojska Polskiego i na ścieżce wojennej uczyniła bohaterem mimo woli. Z lat 1920 i 1921 (trzecie powstanie śląskie) szczyci się 12-latek Krzyżem Walecznych i Virtuti Militari. Potem w poszukiwaniu środków do życia wędruje na północ Polski i na wiele lat wiąże swój los z morzem. Wojna rzuca go do Anglii. Służy na licznych okrętach i statkach różnych bander, aż po amerykańską, w której dochodzi do wysokich godności i zaszczytów, wystawiając sobie dobre świadectwo jako Polak.

Beata | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe