Literatura grecka i rzymska w zarysie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-02224-8
kinia1245

Niniejszy podręcznik został napisany z myślą o studentach filologii obcych, filologii polskiej, a także z myślą o studentach innych sekcji (poza filologią klasyczną) interesujących się piśmiennictwem starożytnych Greków i Rzymian. Mamy nadzieje, że książka ta stanie się dla nich pomocą przy przygotowaniu się do uwzględnionego w programie studiów egzaminu z literatuty antycznej. Pragnęłybyśmy także, ażeby ta praca nie tylko zapoznała czytelników z najważniejszymi autorami i kierunkami literackimi grecko-rzymskiego antyku, ale przyczyniła się również do pogłębienia zainteresowań w ty, zakresie i zachęciła do samodzielnej lektury, bodaj w przekładach, dzieł starożytnych.
Ze względu na charakter podręcznika, podającego dzieje literatury antycznej jedynie w zarysie, pewne zjawiska trzeba było pominąć, o wielu zaś powiedzieć w sposób bardzo zwięzły i skrótowy, a często zbyt lakoniczny. Niechaj więc nasz Czytelnik pamięta, że książka ta ma być tylko swego rodzaju przewodnikiem po literaturze antycznej, że pokazuje ona z daleka pewne zjawiska literackie, że stara się pobudzić zainteresowanie starożytnością, zachęcić do refleksji, ale pełnej wiedzy podać nie może. Nie było to bowiem naszym zadaniem
(Od Autora)

RLG | 2018-06-12