Litteris vivere. Księga pamiątkowa ofiarowana Profesorowi Andrzejowi Wójcikowi

Dodaj do pakietu
Średnia ocen

                6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , ,

Łaciński tytuł "Litteris vivere" można przetłumaczyć dwojako: "żyć dla literatury" albo "żyć dzięki literaturze". Oba brzmią ładnie i dobrze określają istotę pracy zawodowej filologa klasycznego i wykładowcy, jakim był (zmarł bowiem w roku 2009) Andrzej Wójcik. W tym tomie swoimi artykułami uczcili go przede wszystkim jego uczniowie z UAM. Teksty te podzielone są na cztery kategorie: Graeca, Latina, Neolatina oraz Varia. Większość zamieszczonych tu tekstów ma charakter dość ogólny, często przeglądowy, jak w przypadku tekstów o różnych przykładach utworów bazujących na temacie plautyńskiego "Amfitriona" lub horacjańskiej ody III 30. Stosunkowo najbardziej nietypowym tekstem jest ten autorstwa A. Pawlaczyk i E. Wesołowskiej, w którym Autorki - w oparciu o istniejące dzieła Seneki i Filona Aleksandryjskiego - tworzą ich listowną korespondencję. Bardzo oryginalny pomysł. Ciekawe, jak spodobał się samemu Adresatowi tego tomu!

Tomasz Babnis

Łaciński tytuł "Litteris vivere" można przetłumaczyć dwojako: "żyć dla literatury" albo "żyć dzięki literaturze". Oba brzmią ładnie i dobrze określają istotę pracy zawodowej filologa klasycznego i wykładowcy, jakim był (zmarł bowiem w roku 2009) Andrzej Wójcik. W tym tomie swoimi artykułami uczcili go przede wszystkim jego uczniowie z UAM. Teksty te podzielone są na cztery...

więcej Pokaż mimo to

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Litteris vivere. Księga pamiątkowa ofiarowana Profesorowi Andrzejowi Wójcikowi


Reklama
zgłoś błąd