Supertajne bronie Hitlera część 1

83-903463-4-6
broń, badania, Niemcy
historia
Marcin

Publikacja ta to bardzo ciekawe - choć miejscami bardzo pobieżne i nie pozbawione pewnych błędów i nieścisłości - omówienie najbardziej spektakularnych osiągnięć kompleksu naukowo-zbrojeniowego III Rzeszy podczas II wojny światowej. Tom pierwszy poświęcono głównie opisom broni odwetowych serii V - od bezpilotowego samolotu-pocisku V-1, poprzez pierwszą w świecie rakietę balistyczną V-2, działo o wielkim zasięgu V-3, pocisk manewrujący V-4 aż do nieco fantastycznego projektu "latającego talerza" V-7 - a także pociskowi rakietowemu "Rheinbote", rakiecie międzykontynentalnej A-9/A-10 i innym tajnym projektom. Ostatnią część książki stanowi analiza niektórych aspektów projektu "Chronos", któremu poświęcono w całości trzeci tom cyklu. Książkę zilustrowano licznymi zdjęciami, rysunkami i szkicami.

Limos | 2016-11-08
Przeczytana: 03 listopada 2016