Okładka książki Tajemniczy Tunel - Skarb Troi

Tajemniczy Tunel - Skarb Troi

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemniczy Tunel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
978-83-245-8727-8
typ
papier
PahaludO
7,06 (18 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Tym razem trójka dzieci przenosi się w czasie i przestrzeni, za sprawą tajemnego przejścia, do roku 1873 na miejsce wykopalisk prowadzonych w Azji Mniejszej przez wybitnego archeologa Heinricha Schliemanna. Niewątpliwie przyda mu się ich wiedza przyniesiona przez gości z XXI w., tym bardziej że okaże się, iż odnalezione skarby Troi znów gdzieś zniknęły...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
My_books | 2014-09-12

Przypomina o dzieciństwie ;) Bardzo... O tych przygodach, o tych nowych pomysłach... Ach, sami wiecie, o co chodzi :D

PanKsiążka | 2013-03-23
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny tom o przygodach trójki dzieci i kawki, tym razem cofniemy się do czasów starożytnych (podczas oblegania Troi) i nowożytnych (podczas wykopalisk).
Książka posiada (jak każda z tej serii) informacje na temat postaci i odkryć historycznych z danego tematu. Od tego tomu historia bohaterów zaczyna robić się poważna, gdyż dzieci zdobyły wroga na wykopaliskach, który będzie również w dalszych książkach o temacie Tajemniczego Tunelu.
Jak w opinii o poprzednim tomie serii, polecam ją osobom młodym, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z książkami.

Temu, który jednak zdecyduje się na dalsze czytanie serii książek o przygodach trójki nadzwyczajnych dzieci, to życzę miłego czytania!

PahaludO | 2010-09-01

Bardzo fajna książka. POlecam.

Mia-Meow | 2011-06-29
Przeczytana: 01 lipca 2011

"Połknęłam ją" w parę minut

Klakier | 2010-09-02

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku