Tajemniczy Tunel - Skarb Troi

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemniczy Tunel". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
PahaludO
7 (17 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Tym razem trójka dzieci przenosi się w czasie i przestrzeni, za sprawą tajemnego przejścia, do roku 1873 na miejsce wykopalisk prowadzonych w Azji Mniejszej przez wybitnego archeologa Heinricha Schliemanna. Niewątpliwie przyda mu się ich wiedza przyniesiona przez gości z XXI w., tym bardziej że okaże się, iż odnalezione skarby Troi znów gdzieś zniknęły...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
My_books | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, ***7

Przypomina o dzieciństwie ;) Bardzo... O tych przygodach, o tych nowych pomysłach... Ach, sami wiecie, o co chodzi :D

Kowal | 2013-03-23
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny tom o przygodach trójki dzieci i kawki, tym razem cofniemy się do czasów starożytnych (podczas oblegania Troi) i nowożytnych (podczas wykopalisk).
Książka posiada (jak każda z tej serii) informacje na temat postaci i odkryć historycznych z danego tematu. Od tego tomu historia bohaterów zaczyna robić się poważna, gdyż dzieci zdobyły wroga na wykopaliskach, który będzie również w dalszych książkach o temacie Tajemniczego Tunelu.
Jak w opinii o poprzednim tomie serii, polecam ją osobom młodym, które dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z książkami.

Temu, który jednak zdecyduje się na dalsze czytanie serii książek o przygodach trójki nadzwyczajnych dzieci, to życzę miłego czytania!

PahaludO | 2010-09-01

Bardzo fajna książka. POlecam.

Mia-Meow | 2011-06-29
Przeczytana: 01 lipca 2011

"Połknęłam ją" w parę minut

Klakier | 2010-09-02

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica