Skarb Troi

Okładka książki Skarb Troi
Olaf Fritsche Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Tajemniczy Tunel literatura dziecięca
literatura dziecięca
2009-02-01
Anna Wziątek
podróż w czasie Troja Heinrich Schliemann archeologia

więcej Więcej

Tę książkę planowałam przeczytać w czasie wakacji 2020 roku. Jednak tytuł nie brzmiał bardzo ciekawie... W rezultacie książkę przeczytałam dopiero w grudniu. Wtedy zdałam sobie sprawę, że naprawdę fajna książka tak długo leżała u mnie na półce i się kurzyła. Postanowiłam
od razu przeczytać 1 tom - "Ucieczka Leonarda". Bardzo mi się spodobał, lecz uważam, że "Skarb...

Taka przeciętna na wakacje. Szybko się ją czyta, zawiera wiele dialogów, mało narracji. Fabułę można streścić w pięciu zdaniach. Obecnie jest to lektura uzupełniająca w klasach IV-VI, ale nie za bardzo jest co w tej książce analizować. Można omówić postać Schliemanna, który jest przedstawiony jako człowiek okropnie skąpy, skłonny do przekłamań w imię swojej idee fixe, a nie...

Przypomina o dzieciństwie ;) Bardzo... O tych przygodach, o tych nowych pomysłach... Ach, sami wiecie, o co chodzi :D

Kolejny tom o przygodach trójki dzieci i kawki, tym razem cofniemy się do czasów starożytnych (podczas oblegania Troi) i nowożytnych (podczas wykopalisk).
Książka posiada (jak każda z tej serii) informacje na temat postaci i odkryć historycznych z danego tematu. Od tego tomu historia bohaterów zaczyna robić się poważna, gdyż dzieci zdobyły wroga na wykopaliskach, który...

"Połknęłam ją" w parę minut

Świetna książka!

Bardzo fajna książka. POlecam.

• 2019
  • Dla dzieci i młodzieży