Maluch bawi się i uczy. 160 gier i zabaw na pierwsze trzy lata życia

Baby play and learn
978-83-7648-444-0
dziecko, rozwój
Pistacia

Któż z nas - rodziców - nie pragnie zapewnić swojemu dziecku jak najlepszego startu? Któż z nas nie zna uczucia niepewności towarzyszącego nam przez pierwsze lata życia dziecka? To właśnie pierwsze trzy lata są okresem najbardziej dynamicznego rozwoju dziecka. W tym czasie rozwija się ono: fizycznie – nabywa i doskonali umiejętności z zakresu dużej i małej motoryki, poznawczo – myślenie...

fizycznie – nabywa i doskonali umiejętności z zakresu dużej i małej motoryki,
poznawczo – myślenie staje się coraz bardziej złożone, dziecko uczy się rozwiązywać problemy,
werbalnie – uczy się rozumieć mowę i mówić,
psychologicznie – odkrywa samo siebie,
społecznie – uczy się sposobów nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi,
emocjonalnie – doskonali sposoby wyrażania emocji.

Aby pomóc dziecku w osiągnięciu pełni rozwojowych możliwości w tym tak trudnym czasie, trzeba pamiętać, że dziecko przede wszystkim uczy się przez zabawę.

Proponowane przez amerykańską pedagog wspólne gry i zabawy z dziećmi pozwolą rodzicom pomóc w psychofizycznym rozwoju swej pociechy. Każda propozycja opatrzona jest listą kształconych umiejętności, uwagami dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie zabawy i spisem potrzebnych przedmiotów, które są łatwo dostępne i niedrogie. Ponadto autorka podaje informacje, w jakim okresie życia dziecka dana zabawa jest zalecana, podsuwa pomysły na jej urozmaicenie i wyjaśnia, jakie umiejętności dziecko nabywa poprzez taką zabawę, a co najważniejsze, przekonuje nas, że bawiąc się z dzieckiem, nieustannie wzmacniamy łączące nas z nim więzi i obserwujemy, jak wyrasta na szczęśliwego i inteligentnego człowieka.

[opis wydawcy]

Świnka_Peppa | 2015-01-23