Gwiazdy

Cykl: Co i Jak (tom 17)
Wydawnictwo: Atlas
Die Sterne
Agnieszka

Przez tysiące lat gwiazdy były dla człowieka całkowicie nieosiągalne, ale fascynowały go od najdawniejszych czasów. Musiały upłynąć tysiąclecia, by człowiek uwolnił się od naiwnego wyobrażenia, że gwiazdy są jedynie świecącymi punktami, przytwierdzonymi wewnątrz olbrzymiej kopuły. Już wielcy myśliciele starożytni przeczuwali, że usiane gwiazdami niebo wraz z Księżycem i Słońcem jest czymś więcej niż tylko rodzajem planetarium.

Agnieszka | 2010-08-28
Chaoticreader | 2018-02-28
Majster_Klepka | 2015-10-21
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
Radek | 2013-09-04
Flora2811 | 2013-01-28