Klimt

Tłumaczenie: Ewa Romanowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasycy Sztuki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
Klimt
83-60529-20-5
Klimt, malarstwo
albumy
Kasia

Album zawiera syntetycznie przedstawione informacje dotyczące życia i twórczości artysty oraz epoki, w jakiej przyszło mu żyć. Książka zawiera ponad 300 barwnych ilustracji, z których poszczególne dzieła są poddane analizie.

lolipop13 | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Jak w innych książkach tej serii, tekstu jest tu niewiele, a i interpretacje dzieł Klimta to głównie krótkie zdania na marginesie stron z reprodukcjami. Twórczość Klimta była bardzo ciekawa i warto obejrzeć reprodukcje jego obrazów. Także czasu, w których artysta żył, są ciekawą epoką. Sięgnięcie po tę publikację może być punktem wyjścia do zapoznania się z twórczością Klimta i może zachęcić do pogłębienia wiedzy przez lekturę innych publikacji poświęconych osobie jednego z głównych reprezentantów Secesji.

chickencoop | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013