Młodzi i ezoteryzm. Magia, satanizm i okultyzm - oszustwo ognia, które nie spala

Tłumaczenie: Konrad Czuba
Wydawnictwo: Jedność
I giovani e l'esoterismo. Magia, satanismo e occultismo: l'inganno del fuoco che non brucia
magia, szatan, okultyzm
Franciszek

Jednym z najbardziej alarmujących zjawisk w środowiskach młodzieżowych jest z pewnością zwiększające się zainteresowanie ezoteryzmem. W ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwego "boomu" magii, okultyzmu, spirytyzmu, a nawet satanizmu wśród młodzieży. Jest to fakt, którego nie można nie zauważyć. Zjawisko to często ignorowano, traktując jako "przejściową modę" lub jako "jedną z ostatnich granic do przekoroczenia". Korzenie problemu sięgają jednak o wiele głębiej.

"Młodzi i ezoteryzm" to próba ukazania tych korzeni. Jest to poważne i prawdziwe dochodzenie do źródeł, odkrywające tenedencje ezoteryzmu wśród nowych pokoleń. Autor bada głęboko różne, "stanowiące ryzyko" obszary świata młodzieżowego: satanistyczny rock sławiący szatana, gwałt i nihilizm; dyskoteki, które stały się juz "rytuałem masowym", połączonym ze spożyciem alkoholu i zażywaniem narkotyków; sekrety tatuaży oraz piercing; świat internetu, z jego licznym stronami poświęconymi satanizmowi, magii i okultyzmowi; czasopisma młodzieżowe, programy telewizyjne i komiksy z ich treściami ezoterycznymi.

Książka ta pomaga zrozumieć, dlaczego magia, satanizm, spirytyzm i inne formy ezoteryzmu w coraz większym stopniu opanowują serca młodzieży.

Lukas_Art | 2017-08-24
Przeczytana: 30 sierpnia 2006

Pamiętam jak czytałem tą książkę jakieś 10 lat temu. Byłem wtedy młodszy, więc podejście do tematu było inne. Pamiętam, że książka mi się podobała. Kilka rzeczy było naprawdę interesujących, a co najlepsze (albo najgorsze), im jestem starszy, tym bardziej się do tej książki przekonuję.
Jeśli ktoś lubi tematykę młodzieży w szponach diabła, tudzież innych mocy nieczystych, powinien ją przeczytać.

xCabalx | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadane