Młodzi i ezoteryzm. Magia, satanizm i okultyzm - oszustwo ognia, które nie spala

Tłumaczenie: Konrad Czuba
Wydawnictwo: Jedność
I giovani e l'esoterismo. Magia, satanismo e occultismo: l'inganno del fuoco che non brucia
magia, szatan, okultyzm
Franciszek

Jednym z najbardziej alarmujących zjawisk w środowiskach młodzieżowych jest z pewnością zwiększające się zainteresowanie ezoteryzmem. W ostatnich latach jesteśmy świadkami prawdziwego "boomu" magii, okultyzmu, spirytyzmu, a nawet satanizmu wśród młodzieży. Jest to fakt, którego nie można nie zauważyć. Zjawisko to często ignorowano, traktując jako "przejściową modę" lub jako "jedną z ostatnich granic do przekoroczenia". Korzenie problemu sięgają jednak o wiele głębiej.

"Młodzi i ezoteryzm" to próba ukazania tych korzeni. Jest to poważne i prawdziwe dochodzenie do źródeł, odkrywające tenedencje ezoteryzmu wśród nowych pokoleń. Autor bada głęboko różne, "stanowiące ryzyko" obszary świata młodzieżowego: satanistyczny rock sławiący szatana, gwałt i nihilizm; dyskoteki, które stały się juz "rytuałem masowym", połączonym ze spożyciem alkoholu i zażywaniem narkotyków; sekrety tatuaży oraz piercing; świat internetu, z jego licznym stronami poświęconymi satanizmowi, magii i okultyzmowi; czasopisma młodzieżowe, programy telewizyjne i komiksy z ich treściami ezoterycznymi.

Książka ta pomaga zrozumieć, dlaczego magia, satanizm, spirytyzm i inne formy ezoteryzmu w coraz większym stopniu opanowują serca młodzieży.

xCabalx | 2016-08-04
Na półkach: Posiadane, Przeczytane