O duchu liturgii

Tłumaczenie: Marian ks. Wolicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Vetera et Nova". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Teologiczne
Wom Geist der Liturgie
83-85017-59-5
religia
emm

Dzieło składa się z siedmiu rozdziałów, z których każdy omawia jakiś istotny element liturgii, co w całości daje pełny obraz tego, czym jest liturgia i co się w niej dokonuje. Zwłaszcza pierwsze cztery rozdziały omawiające kolejno tak ważne elementy składowe liturgii jak: modlitwę liturgiczną, wspólnotę jako podmiot liturgii oraz styl i symbolikę liturgiczną tworzą jakby czworoboczny fundament, na którym wyrastają trzy ostatnie rozdziały książki, ujmujące liturgię bardziej całościowo.

pięknoWzałamaniu | 2013-04-12
Przeczytana: 2010 rok