Ouran High School Host Club t.3

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Ouran High School Host Club (tom 3)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Ouran High School Host Club
komiks, manga
komiksy
Moonlight

Ouran High School to liceum dla dzieci ludzi bogatych. Wnętrze szkoły urządzone jest z niezwykłym przepychem, wszędzie wiszą szklane żyrandole, porozkładane są czerwone dywany, po których przechadzają się młodzieńcy w mundurkach i śliczne dziewczęta w żółtozłotych sukniach. Raz na jakiś czas szkoła przyjmuje jednego niezwykle zdolnego ucznia, którego nie byłoby stać na uczęszczanie do tego miejsca. Tym razem takim uczniem zostaje Haruhi Fujioka. Od razu pierwszego dnia trafia na Host Club, klub złożony z sześciu przystojniaków reprezentujących odmienne typy urody i charakteru ("dziki", "odrobinę diabelski", "książę z bajki", "opanowany" i "lolita boy"), których celem jest zapewnianie uczennicom rozrywek – pogawędek przy herbacie i dotrzymywania towarzystwa. Każdy z nich, jak się później okaże, chodzi wszędzie z różą, by czarować przypadkowo napotkane dziewczęta. Haruhi przypadkiem tłucze wartą ¥8,000,000 wazę, a ponieważ nie ma jak za nią zapłacić, musi dług odpracować.

Dodi | 2012-09-30
Przeczytana: 30 września 2012

Kolejna ciekawa część :D
niestety jak dla mnie trochę za małe literki, ale ogólnie bardzo fajna manga :3

dehira | 2014-08-03
Na półkach: Na sprzedaż, Przeczytane

Fabuła miałka w dalszym ciągu, ale tomik trzeci przywiódł mi na myśl 3 duże plusy Ourana:
1. Przeczytanie tomika tej mangi zajmuje więcej czasu niż to zwykle bywa. A więc dostarcza rozrywki na długo. Powodem jest bardzo duża ilość chmurek i tekstów - w chmurkach, dopisków, onomatopei, w paskach.
2. Przetłumaczone jest absolutnie wszystko, co można było, nie zauważyłam ani jednego małego japońskiego znaczku, a tłumaczenie onomatopei bardzo cenię, bo są śmieszne i czasem trzeba się nagimnastykować, żeby to fajnie brzmiało.
3. Zabawne wyrażenia, zestawienie słów - ogólnie tłumaczenie. Każdy tekst można przetłumaczyć tak by bawił i tak by nie bawił, i oba prawdopodobnie będą poprawne. Ouran jest przetłumaczony w fajny i dowcipny sposób.

Ania Kostorz | 2014-04-16
Przeczytana: 2013 rok

Zaczęłam od anime, potem przeniosłam się na mangę. Osobiście jedna z ulubionych i chyba najlepszych mang, jakie czytałam.

Kyou | 2013-05-10
Przeczytana: 13 maja 2013

Wysoka ocena tylko dzięki końcowi. Tamaki

Nalikka | 2013-06-23

Nie przesadzam z oceną. Cała seria to chyba najzabawniejsza z najzabawniejszych komedii, jakie miałam okazję czytać/oglądać. Bohaterowie przecudni, kreska przepiękna - daleka od oldschoolu, estetyczna, pozwalająca rysować postaci zróżnicowanym stylem. Fabuła prosta jak budowa cepa i co z tego? Akcję z kilku pierwszych tomów znam na pamięć, a choćbym nie wiem ile razy wracała zawsze i tak płaczę ze śmiechu. Niebanalny harem.

Saberr | 2010-12-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 grudnia 2010

Wua *o* Moje zainteresowanie tym rodzajem powieści coraz bardziej wzrasta ^p^ Najciekawszy był wątek z Halloween :3 połączenie romansu, akcji i humoru ^-^

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Przeczytane