Fullmetal Alchemist t. 7

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
978-83-7471-062-6
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

lullaby96 | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Muszę przyznać, że dawno się tak nie uśmiałam. Izumi i Edward tak mnie rozśmieszyli w tym tomiku, że jeszcze trochę, a turlałabym się po podłodze. Jednak przejdźmy do konkretów.
Tak jak pisałam w tym tomiku można znaleźć sporą dawkę humoru. Odnoszę jednak wrażenie, że kilka wątków zostało zmienionych (albo to ja mam aż tak słabą pamięć, ponieważ anime oglądałam w sierpniu). Jednak sądzę, że akurat te wątki, które zostały ciut zmienione nadały humoru. Kreska jak zawsze miła dla oka. Szczególnie uwielbiam patrzeć na rysunki na czarnych kartkach. Również ciekawe pytania znalazły się w tym tomiku na temat Artemis, babci Pinaco oraz humoru - gry słów.
Jedyny minus to (tak przypuszczam) fakt, że trafiłam na wadliwy egzemplarz, ponieważ nadruk okładki zjechał o kilka milimetrów. Tak to nie ma do czego się przyczepić.

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

mudancicha | 2011-11-05
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 04 listopada 2011

No dobra, może jednak można to nazwać krwawą jatką alchemików. xD Ale w końcu akcja toczy się podczas jakiejś wojny. A cały honor głównych bohaterów nadal jest zachowany..

EmilyStrange | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Akcja nabrała ogromnego rozpędu, Al po prostu rozwalał system... cudo, nic dodać, nic ująć xD

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Niesamowicie wciągająca i dzięki temu szybko się czyta!

gakuko | 2012-01-04

To mój ulubiony tom ze wszystkich ^^.

| 2012-02-23
Przeczytana: 14 maja 2012