Spowiedź bez końca

Wydawnictwo: W drodze
spowiedź, pokuta, rozmowy
religia
Franciszek

Ta książka to rozmowa o najbardziej intymnym z sakramentów. Spowiedź dotyka przepaści duszy, jak żaden inny sakrament znajdując się na styku boskich i ludzkich tajemnic. Dominikanie Paweł Kozacki i Wojciech Prus mówią o trudach i pięknie spowiedzi, przypominającej rodzenie się nowego życia.

źródło opisu: W drodze, 2010.

źródło okładki: www.wdrodze.pl

Marta | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 marca 2014

Pokuta to chyba najtrudniejszy sakrament. Potrzeba nie lada odwagi, żeby klęknąć przy konfesjonale i otworzyć się przed obcym facetem. I cóż z tego, że spowiadamy się przed Chrystusem, skoro każdy z nas zna przynajmniej kilka mrożących krew w żyłach historii ze spowiednikami w roli głównej, kiedy na oczach przerażonych wiernych przy konfesjonale rozgrywały się sceny dantejskie. Opowieści tego typu, powtarzane wśród znajomych i rodziny, często podkoloryzowane w zależności od fantazji opowiadającego, stają się wręcz legendarne i straszą potencjalnych penitentów. Dla wszystkich czujących dreszcz na karku na myśl o spowiedzi znalazłam idealną książkę, czyli tomik „Spowiedź bez końca”.

Dwaj znani, szanowani i lubiani bracia dominikanie stają naprzeciw siebie w bezpośredniej konfrontacji. Ojciec Paweł Kozacki wciela się w rolę penitenta, który zarzuca pytaniami ojca Wojciecha Prusa. Cała książka jest więc zapisem rozmowy obu braci. Paweł Kozacki dopytuje, prowokuje, szuka dziury w...

Pietruszka | 2014-12-10

Książka to zapis rozmowy toczącej się między dwoma dominikanami, którzy dyskutują o sakramencie spowiedzi. Na pewno nie jest to książka na jeden wieczór, wymaga refleksji i zastanowienia. Podzielona tematycznie na rozdziały pozwala "rozłożyć spowiedź na czynniki pierwsze".
Dużą zasługą jest tu mądrość rozmówców, którzy na pewno nie są szablonowymi duchownymi ślepo zapatrzonymi w swoją religię.
Książka pozwala dostrzec swoje błędy i zaniedbania. Uważam, że byłaby świetną lekturą dla wielu spowiedników.

Febra | 2016-03-06
Przeczytana: 13 lutego 2016

Rozważania dwóch zakonników dotyczące spowiedzi zaskoczyły mnie. Spojrzenie z drugiej strony krat konfesjonału dały mi wiele do myślenia między innymi na temat "listy" grzechów, przygotowania, trudności związanych z tym sakramentem, nici zrozumienia między spowiadającym się a spowiednikiem, szukania ojca duchownego, samej historii spowiedzi i spraw przyziemnych w tym bólu kolan, który jak się okazuje, wielu penitentów dotyczy.To nie jest lektura na jeden raz, do niej należy często wracać, tak jak i do samej spowiedzi

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Dobrze się czyta.Bardzo wnikliwe spojrzenie na sakrament pokuty.Możemy tu poczytać także o historii spowiedzi.Chyba lepszej książki na ten temat niema.Napisana lekko.Będę wracać.

Qbs | 2016-10-09
Przeczytana: 24 września 2016