838940933X
Ani-Lorak

Młodzi bohaterowie spotykają w ruinach zamku nową koleżankę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale dziewczynka ta urodziła się w... XVII wieku i dziwnym zrządzeniem losu przeniosła się w nasze czasy. Poznaje współczesny świat, poznaje nowych przyjaciół, przeżywa wiele fantastycznych przygód, a w ślad za nią przez wieki podąża tajemniczy człowiek z blizną...

Zachwycona jestem naprawdę tą powieścią Beaty Ostrowickiej napisała wspaniale ją, pełna uroku, ciepła i tajemniczości.
Opowieść zaczyna się gdy młodzi bohaterowie spotykają w ruinach zamku dziewczynkę, przenosi się w nasze czasy.
Przeżywa niesamowite, fantastyczne przygody pełne tajemnic, zagadek.
Książka poprawiła mój humor, delektowałam się nią przy kawie nie zawiodła mnie, mile zaskoczyła mnie zdecydowanie rewelacyjna książa polecam młodzieży i nie tylko można przenieść się w świat "Eliksiru Przygód" a bardzo wciągnie każdego do czytania!!!

lacerta | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Książka ciekawa i naprawdę dobra, ale moje wrażenie psuł język. Nie przepadam za książkami, które są pisane starym językiem. Przez to książkę czytało mi się czasami ciężko.

Za dużo starego języka, brakowało czegoś takiego, że chce się czytać. Może kiedyś... Z powodu nieprzeczytania nie wystawiam oceny.

Krystal | 2011-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2011

Choć na początku czytanie szło mi opornie (ze względu na starodawną mowę), to czytając każdą kolejną stronę, stwierdzałam, że wcale nie nie jest taka zła. Świetna opowieść o przyjaźni XVII i XX wieku i zabawna, gdy Helenka próbuje dostosować się do życia w nowym świecie, wśród obcych osób i obcych dla niej urządzeń.

Mary14 | 2013-03-10
Przeczytana: 09 lipca 2011

Pewna dziewczyna znajduje eliksir, który przenosi ją w czasie. "Wylądowuje" w XVIII-wiecznym dworku, gdzie poznje rodzinę poczciwego szlachty. Fajna powieść dla nastolatków.

Veronica | 2013-12-30

"Eliksir przygód" jak dla mnie zasługuje co najwyżej na 4 gwiazdki, ponieważ tę książkę da się przeczytać, ale nie jest zbytnio wciągająca.

santanka | 2016-08-03
Przeczytana: lipiec 2016

"Eliksir przygód" jest książką typowo młodzieżową. Nie jest jednak lekką lekturą - autorka używa słów trudnych na tyle, by czytelnika zniechęcić lub zachęcić (do zerknięcia do słownika ;-) ). Z powodu słów dawnych książka nie wciąga od początku, trzeba się trochę przymuszać, by wytrwać u boku "Polacco" na początku historii. Ale... :-)
Gdy tylko pojawiają się równocześnie dwie płaszczyzny czasowe, robi się bardzo ciekawie :-)
Skąd dwie płaszczyzny czasowe w książce dla nieco starszych dzieci? Ponieważ książka jest o przenoszeniu się w czasie :-) I to mnie właśnie w niej zainteresowało.
Z jednej strony mamy współczesne dziewczyny, przyjaciółki, które wybierają się na klasową wycieczkę. Żeby zaostrzyć apetyt powiem, że mama jednej z nich wyjechała i Karolina została sama ze starszą siostrą na włościach :-) Z drugiej zaś strony mamy XVII-wieczny dworek szlachecki, chorowitą dziewczynkę i jej wuja znachora. Ich drogi niespodziewanie się krzyżują...
Kreacje bohaterów są barwne, Weronika...

Angela | 2014-06-15
Przeczytana: 31 maja 2014

Fajna, ciekawa, nawet wciągająca. Polecam osobom 10-15 letnim.

Ervisha | 2010-10-16
| 2012-11-30

Bardzo fajna i lekka młodzieżówka o dziewczynie z XVII wieku, która przypadkiem trafia do naszych czasów i musi odnaleźć się wśród obcych sobie zwyczajów i technologii.