Dramat Elżbietański t.1-2

Tłumaczenie: Krystyna Berwińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poezji i Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
dramat elzbietański

Biblioteka Poezji i Prozy – seria wydawnicza wydawana przez Państwowy Instytut Wydawniczy w Warszawie od 1959 roku. Zamyślona jako skarbnica dzieł klasycznych, obejmuje utwory kanonicznych pisarzy polskich oraz obcych opatrzone obszernymi wstępami krytycznymi, komentarzami i wskazówkami bibliograficznymi. Charakterystyczna jest szata edytorska serii: tomy w twardej oprawie i białych...

Charakterystyczna jest szata edytorska serii: tomy w twardej oprawie i białych obwolutach z niewielkim owalnym portretem autora w centrum, często dla zwartości drukowane na papierze biblijnym.

* "Dramat elżbietański" - t. 1 /wyboru dokonała Irena Lasoniowa, przedmową opatrzyła Anna Staniewska, stron 872/.

* "Dramat elżbietański" - t. 2 /wyboru dokonała Irena Lasoniowa, przedmową opatrzyła Anna Staniewska, stron 1015/.

Krzysztof Frątczak | 2010-08-18

Jak sie okazuje nie tylko Shakespeare...sporo tu perełek literackich z tamtego okresu. Grube tomiszcza, ale sie nie nudziłem!

Agata_Adelajda | 2011-02-17
Na półkach