Death Note 9: Kontakt

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
komiksy
kamil

Po wydarzeniach w USA Light wie, że tylko grupa śledcza jest w stanie odebrać Mello notes. By skłonić ich do działania, postanawia zastosować pewien podstęp... Czy jego plany pokrzyżuje decyzja ojca o powrocie do śledztwa w sprawie Kiry!?

źródło opisu: JPF, 2009

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Canis | 2014-07-14
Przeczytana: 04 lipca 2014
InsaneMind | 2014-06-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trochę nie w kolejności dodaje te opinie ale jestem leniwy i nie chce mi się szukać na półce nie w kolejności są xD
_____________________________________________________

Zmagań Lighta z Nearem i Mello ciąg dalszy!
Jednak są mizerne. Kirze, niejako, pali się grunt pod nogami choć ciągle ma optymistyczne podejście do sprawy.

Smierci nie mają końca! Kolejne ofiary Death Nota!
Wstrząsająca śmierć wspaniałej osoby... Czapki z głów bo umarł jak na policjanta przystało!

Tom, jak poprzednie, nie potrafi nudzić. W pewnych momentach fabuła przysypia, lecz tylko po to, żeby walnąć nas z całej siły obuchem po głowie. Zwłaszcza jeden niesamowity zwrot akcji Was zaszokuje.
(Ja do dziś się zbieram)

Autor bardzo skrzętnie ukrywa zamiary niektórych bohaterów więc nie łamcie sobie nawet głów na tym bo tylko dziecko L'a dałoby radę... Może!

Poznamy także prawdziwe imię Mello!
Zaskakująca decyzja przedstawiciela cłego USA!
Konfrontacja Neara z Mello - Nareszcie do niej...

Heroine | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

Uch, nowy rok szkolny ma to do siebie, że niekiedy nie chce mi się czytać. Dla mnie najlepszą porą na rozpoczęcie czytania jest ranek - jeśli coś mnie wciągnie, czytam do wieczora, jeśli nie, do południa kończę. Wieczorami z reguły oglądam filmy, tak więc ciężko było mi zabrać się wreszcie za dziewiąty tom "Death Note'a" - przeczytałam trochę przed spaniem, a następnego dnia i kolejnego też nie miałam już takiej chęci. Ale taka przerwa utwierdza mnie w przekonaniu, że ta manga wciągnie bez względu na wszystko. Dzisiaj znów usiadłam i dokończyłam cały tom, a zaraz zabieram się za kolejny.

W poprzednim tomie bardzo brakowało mi L'a. Nadal mi go brakuje, nadal bardzo go lubię, ale Near także mnie oczarował, dokładnie tak samo jak jego poprzednik. Osobiście uważam, że jest godnym zastępcą i w fantastyczny sposób rozruszał akcję na nowo. Kolejny etap walki z Kirą rozkręca się na dobre! Aż mi się smutno robi, gdy pomyślę, że przede mną jeszcze tylko trzy tomy. Ale z drugiej strony chcę...

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Czytając to nie mogłam przestać bawić się włosami!

Rasia | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Ta część z pewnością przebiła pod względem akcji wszystkie poprzednie. Czy nazwałabym to komplementem? Chyba nie do końca, bo wydarzenia pędzą tak, że momentami zastanawiałam się, czy autor ma za mało pomysłów i wciska tam wszystko, co przyjdzie mu do głowy, czy też ma ich za dużo i nie potrafi ich uporządkować. Nie spodobał mi się też za bardzo pomysł z zastępcą L’a – takie powielanie tych samych schematów – oraz to, że namnożyło się nagle młodocianych geniuszów, z których każdy chce udowodnić innym, że to on jest tym mądrym i schwyta Kirę. Troszkę słabiej wypadła ta część przy poprzednich i choć wciąż czytało się przyjemnie, to mankamentów niestety nie zabrakło.

Maromira | 2015-12-23
Przeczytana: 23 maja 2015

Nowi przeciwnicy dla L? Chyba jednak coś poszło nie tak.

Jaina | 2017-01-11
Przeczytana: 22 grudnia 2016