Budować czy burzyć

Wydawnictwo: Wydawnictwo Ewangeliczne
Żydzi
religia
Piotr Fras

Książka podejmuje trudny temat pogodzenia Chrześcijan i Wyznawców Judaizmu. Autor nie waha się ukazać antysemityzm teologiczny. (Antysemityzm teologiczny jest udziałem dużej większości chrześcijan a wynika m.in. z pobieżnej lektury listu do Rzymian, rozdziały 9-11) Lektura tej książki zaznajamia z mentalnością przeciętnego Żyda dla którego „Ewangelizacja” w wykonaniu chrześcijan kojarzy się z pogromem i holokaustem. Książka warta przeczytania tym wszystkim, którzy żydów odcinają od wiary, zbawienia i obietnic bożych.

Piotr Fras | 2010-08-10
Na półkach: Przeczytane, Judaica, Posiadam