Służebnica Boża Siostra Emanuela Kalb

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Święci wśród nas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Stanisława BM
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia

Służebnica Boża Siostra Emanuela Kalb, konwertytka z judaizmu na chrześcijaństwo, wybrała świadomie Chrystusa jako swojego Mistrza i Oblubieńca, kiedy przyjęła chrzest jako już dorosła osoba. Wstępując do Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie, musiała pokonać wiele trudności ze strony otoczenia. Przez modlitwę i ofiarę szła odważnie za Chrystusem, osiągając szczyty duchowego zjednoczenia ze swoim Oblubieńcem w miłości.

Droga Siostry Emanueli Kalb, córki narodu wybranego, do Chrystusa prowadziła przez trudne doświadczenia "nocy wiary", które obejmowały zachwyty miłości i bolesne oczyszczenia sfery zmysłowej i duchowej. Przeżycie spotkania z Chrystusem i świadome wybranie Go jako jedynego Oblubieńca, zaprowadziło ją do bliskiego zjednoczenia z Bogiem, które w teologii duchowości nazywa się zjednoczeniem mistycznym. Na pierwsze miejsce w jej życiu wysuwa się wielka tęsknota miłości. Pragnienie zjednoczenia z Umiłowanym towarzyszyło kolejnym etapom jej życia, aż do całkowitego oddania się Chrystusowi przez złożenie swojego życia w ofierze za naród wybrany oraz za kapłanów.

źródło opisu: wydawnictwo św. Stanisława BM, 2013

źródło okładki: wydawnictwo św. Stanisława BM

as12 | 2019-10-07

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta. Z naukowego punktu widzenia - gniot. Wyłącznie dla fanatyków religijnych.