Blaszki i kokony

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Jak obłoki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Filipinka
83-904937-3-X
dla młodzieży, powieść
Barbara

Popatrz uważnie na ten obraz. Masz tutaj kokon, z niego, jak z poczwarki, kiedyś wylęgnie się motyl. Ale już teraz dzięki czułkom nawiązuje kontakt z otoczeniem. Jeżeli pęknie jak ta tubka farby, jak ta umieszczona obok blaszka, to odsłoni cudownie wielobarwne wnętrze. Nie rozcięta, pusta tubka nadaje się tylko do wyrzucenia. Jest ściśle określona. Nalepka. Błękit paryski. Marta Widunt. Wzorowa córeczka i studentka. Mateusz Widunt. Wariat i buntownik. Pozory. Ale co jest w środku? Jak to poznać?

[Dom Wydawniczy Filipinka, 1996]

Marta_czyta | 2016-09-28