KABARETu STARSZYCH PANÓW wespół w zespół

83-7337-154-0
Kabaret, Starszych, Panów
literatura faktu
dona

Wdzięk, dowcip, nutka nostalgii, wspaniałe piosenki i znakomici aktorzy. To dzięki wyobraźni i, jak sam wspomina, „pracy samotniczej” Jeremiego Przybory oraz muzyce Jerzego Wasowskiego powstał niepowtarzalny, telewizyjny Kabaret Starszych Panów.Roman Dziewoński żywo, barwnie i z humorem opowiada o zrealizowanych w latach 1958-1966 szesnastu programach Kabaretu. Odwołuje się przy tym do groteskowego tła siermiężnej PRL-owskiej rzeczywistości lat 60-tych. Autor przytacza wiele nieznanych dotąd, a niezwykle interesujących i dowcipnych opowieści aktorów Kabaretu, m.in. W. Michnikowskiego, W. Gołasa, J. Stępowskiego, I. Kwiatkowskiej, B. Wrzesińskiej czy B. Krafftówny, dla których lata spędzone ze Starszymi Panami są do dziś fascynujące i niezapomniane. Czytelnik znajdzie też bogaty zbiór nigdy niepublikowanych zdjęć, które pozwalają przybliżyć i lepiej zrozumieć popularność tego niezwykłego zjawiska, jakim był Kabaret Starszych Panów.

Mag | 2015-07-21

Dobrze, że się ta książka pojawiła, bo nie napisałabym pracy magisterskiej. Całość dość ciekawa; najlepsze fragmenty o Kalinie Jędrusik:-)

Alcydło | 2016-08-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016