Szukałem was. Jan Paweł II i Światowe Dni Młodzieży

Wydawnictwo: POLWEN
83-89862-32-8
religia
kamk

Książka jest zbiorem wspomnień ze wszystkich spotkań Papieża Jana Pawła II z młodzieżą. Autor osadza swoją relację w bogatym tle lokalnej specyfiki krajów, do których Papież zapraszał młodzieź.

Wiadomość o zakwalifikowanie się w poczet wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie spadła na mnie niczym przysłowiowy grom z jasnego nieba. Ale, że jak? Przecież w rodzimej parafii podczas uroczystości nikt nie chciał mojej pomocy, mimo że znali mnie tyle lat. Tymczasem tutaj zaufali mi. A ja tego zaufania nie mogę zmarnować. Dlatego postanowiłam jakoś się do tego przygotować. Książkę Pawła Zuchniewicza „Szukałem Was. Jan Paweł II i Światowe Dni Młodzieży” chciałam już dawno przeczytać, a teraz nadarzyła się ku temu doskonała okazja.
To nie jest pierwsza pozycja tego autora, którą miałam okazję przeczytać, dlatego po trochu już wiedziałam, czego mogę się po niej spodziewać. Z drugiej strony w wielu poprzednich książkach dotyczących życia Jana Pawła II pojawiał się już motyw Światowych Dni Młodzieży, jednak były to tylko szczątkowe informacje. Książka „Szukałem Was. Jan Paweł II i Światowe Dni Młodzieży” miała je poszerzyć i uzupełnić.
W książce zostały ujęte spotkania...

matix19x | 2016-09-24
Przeczytana: 20 września 2016

Niewątpliwym atutem tej książki jest to że nie podaje wyłącznie fragmentów przemówień papieskich, ale pozwala wejść w specyfikę państw-gospodarzy poszczególnych Światowych Dni Młodzieży oraz poznać konkretnych ich uczestników. Paweł Zuchniweicz bardzo obrazowo i w interesujący sposób przedstawia historię ŚDM.

Symphonica | 2015-12-06
Marta | 2013-01-23