Mity greckie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Greek Myths
humanistyka, mity
Barbara

W tej książce zostały zebrane, z zachowaniem całej dramaturgii, te greckie mity, które są najciekawsze i najbardziej znaczące w dziejach kultury europejskiej: epicki rozmach wojny trojańskiej, wędrówki Odyseusza, tragiczne losy Edypa i heroiczne przygody Heraklesa, Tezeusza, Perseusza i Jazona. Autorka przedstawia panteon bogów i bogiń olimpijskich, opisuje ich atrybuty, genealogie i często...

Autorka przedstawia panteon bogów i bogiń olimpijskich, opisuje ich atrybuty, genealogie i często komiczne wzajemne relacje, a także, sięgając po starożytne arcydzieła, które powołały je do życia, pokazuje ich skomplikowaną osobowość i koleje losu. Rozdział podsumowujący jest próbą spojrzenia na imponującą spuściznę wyobraźni greckich mitów od Botticellego po Freuda. Ciekawe ilustracje, pochodzące głównie z bogatych zasobów Muzeum Brytyjskiego w Londynie, znakomicie uzupełniają wywody autorki.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Mity_greckie-p-1314-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Mity_greckie-p-1314-.html

Natalia | 2012-12-28

Bardzo dobrze napisana książka o mitach greckich.

Paulina Macharzyńska | 2016-01-31
paulina_p74 | 2015-11-09