Mały książę w nas. W podróży odkrywczej z Saint-Exupérym

Tłumaczenie: brak danych
Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
Der kleine Prinz in uns: auf Entdeckungsreise mit Saint-Exupéry

Któż nie zna "Małego księcia"? To niezwykłe opowiadanie stanowi w swej głębi parabolę dzieciństwa i dorosłości, tego, co ludzkie i nieludzkie, przyjaźni i miłości, śmierci i nadziei. Mathias Jung ukazuje w dobitny sposób, że Mały Książę Saint-Exupery'ego dlatego tak bardzo fascynuje ludzi, gdyż w każdym z nas tkwi jakaś jego cząstka. Główny bohater spotyka Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika itd. Ile z tych postaci nosi w sobie każdy z nas, dowiemy się z tej książki.

melocotones | 2016-02-28

Autor wraz z Małym Księciem przemierza odwiedzane przez niego planety by przyjrzeć się oczami psychologa ich mieszkańcom. Wady, dziwactwa, nałogi, pracoholizm - wszystko to co oddala nas od prawdziwego człowieczeństwa, a niestety może być udziałem każdego z nas. Jung przywołuje myśli filozofów (najczęściej Nietzschego) i innych psychologów by zgłębić tajemnice ludzkiej duszy.

"Mały Książę" okiem psychoanalityka.

jegobrat | 2013-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2013