Czadowa czekolada

Triffic chocolate
832371522X
jedzenie, czekolada, ciekawostki
IronWoman

Pierwszą czekoladę, która wyglądała jak szarobrunatne szumowiny, pili na gorąco Aztekowie. Potem sączyli ją hiszpańscy zdobywcy i tak im się spodobała, że trzymali ją w sekrecie przez sto lat. Dzisiaj każdego roku ludzkość zjada tysiąc ton czekolady. Teraz dostajecie do rąk czekoladowy przewodnik po dziejach czekolady, który nie rozpływa się w dłoni, ale podczas jego lektury będzie wam lecieć ślinka! Poznacie szczęśliwą kobietę, która żywi się wyłącznie czekoladą, zostaniecie poczęstowani radioaktywną bombonierką i zadziwicie swoje mamy daniem ze smażonego Marsa! Nikt już was nie zagnie, jeśli chodzi o czekoladę! Pytania, co ma Kolumb do batonu, jaki Mars kosztował cztery tysiące funtów lub po co Montezuma pił czekoladę ze złotej filiżanki to dla was bułka z masłem - o, przepraszam, oczywiście z czekoladą! A zatem przygotujcie sobie swoją ulubioną czekoladę, ułóżcie się wygodnie, wgryźcie się łakomie w masę czadowych faktów i poczujcie słodki smak lektury!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2002

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Daguchna | 2016-10-06
Na półkach: Daj daj daj, Przeczytane

Od ziarenka aż po tabliczkę, od pitej przez Azteków "brudnej szumowiny" do znanych nam dobrze marek batoników, drażetek i czekolad - z duuużym humorem o dziedzinie, która choć może wydawać się banalna, z naukowego punktu widzenia staje się jeszcze smaczniejsza. Ta część od czasu, kiedy przeczytałam ją po raz pierwszy jeszcze jako nastolatka, pozostaje niezmiennie moim absolutnym faworytem pośród całego cyklu.
Uwaga - nie da się czytać bez podgryzania czegoś słodkiego ;)

Kaktus_xD | 2011-08-15
Przeczytana: 2011 rok

Cóż mogę o tej książce powiedzieć... jest zwyczajnie apetyczna ;)
Ostrzeżenie dla odchudzających się: nie bierzcie jej do ręki!!!
xD

elfijka | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Gdy czytałam tę książkę, nie miałam w domu ani jednej samotnej kosteczki czekolady. Było ciężko. Polecam więc czytać z odpowiednim zapasem czekolady.

Druga książka tej serii, która lata temu wpadła mi w ręce w księgarni w Krynicy Górskiej na feriach zimowych i moim zdaniem jedna z najlepszych, najciekawszych i najsłodszych - polecam bez zmrużenia oka! Nie tylko dla młodszych czytelników, choć szczególnie dla nich.

Daria | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2009