Legendy Irlandii

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Dziesiątka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
10 best Irish legends ever!
83-237-1169-0
legendy, irlandia, młodzież

Co było na topie w celtyckiej Europie? Mity Irlandii - kultowe opowieści, nie schodzące z listy przebojów przez 1500 lat.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/okl/41000/41236.jpg

MaiTakeru | 2014-02-23
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 lutego 2014

Moje pierwsze zetknięcie się z cyklem "Złota dziesiątka" - od razu dodam, że udane. Całość ma sporo naleciałości ze "Strrrasznej historii", ale mimo to widać też unikalne cechy serii.

Przykładowo: każda historia z tego top ten jest przedstawiona w innej formie - komiksu, artykułu z czasopisma, wiersza, listów, itd., itp. Przyznam, że po przeczytaniu połowy byłam bardzo ciekawa, co jeszcze w tej kwestii wymyśli autorka. Poza tym po każdej legendzie otrzymujemy część edukacyjną nt kultury oraz historii Celtów (i te fragmenty także przybierają różne konwencje). Całość ilustrują rysunki Michaela Ticknera - sympatyczne, choć nie tak charakterystyczne jak te Martina Browna.

Do lektury tego tomiku zachęciła mnie jego tematyka - właściwie nie znałam dotąd żadnego irlandzkiego podania, więc wszystkie je chłonęłam z zainteresowaniem. Praktycznie jedyną postacią, z którą zetknęłam się wcześniej, był święty Patryk z ostatniej legendy. Poprzednie historie odsłaniały więc przede mną nowy...

krasnylud | 2015-06-14

Szału nie ma, ale pozwala polskiemu dzieciakowi poznać irlandzkie legendy.

zaba | 2011-06-01
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Oto jak historia może być zabawna,:)

Justinaj | 2014-12-26
Przeczytana: 11 maja 2015