Wampy, wampiry...

Tłumaczenie: Barbara Górecka
Wydawnictwo: Egmont Polska
Vamped
Sara

ZALETY I WADY ŻYCIA WAMPIRÓW WEDŁUG GINY COVELLO -Halo?! Wieczna młodość i uroda! -Darmowe. Dizajnerskie. Ciuchy. -Mój nowy super przystojny chłopak Bobby z mózgowca-szachisty zamienił się w bohaterskiego wampira, któremu nie sposób się oprzeć. -Nie ma odbicia w lustrze! Pierwsza sprawa do załatwienia: zamienić w wampira własną fryzjerkę, żeby powstrzymać gwałtowny zjazd w dół od...

ZALETY I WADY ŻYCIA WAMPIRÓW WEDŁUG GINY COVELLO

-Halo?! Wieczna młodość i uroda!
-Darmowe. Dizajnerskie. Ciuchy.
-Nie ma odbicia w lustrze! Pierwsza sprawa do załatwienia: zamienić w wampira własną fryzjerkę, żeby powstrzymać gwałtowny zjazd w dół od super laski do flei.

Przywódczyni wampirów Mellisande zainteresowała się moim chłopakiem, a teraz zamienia całą naszą szkołę w swoją osobistą wampirzą armię. Jeśli ktoś powinien zacząć zbierać własną grupę nieumarłych, to z pewnością ja.

Przypuszczam, że po prostu muszę ocalić, kogo tylko się da, od megaporażek w kwestiach mody i innych klęsk, gorszych od śmierci.

źródło opisu: opis dystrybutora

Przed książka mogę tylko ostrzec miłośników wampirów.
Jeśli lubicie nawet lekką literaturę typu romansów dla młodzieży..też po to nie sięgajcie.
Główna bohaterka jest "pusta jak bęben maszyny losującej przed zwolnieniem blokady". Od początku do końca. Do tego dołóżcie szaleństwo za modą do stopnia niemożliwego, wyrachowanie, snobizm, czyli inaczej "najpopularniejsza" "laska" w szkole. Innych postaci jest na tyle mało ukazanych, że nawet to nie ratuje pozycji.
Może ukaże to tak by ostrzec innych.. Zmierzch jest wybitniejszy od tego i lepszy!! Chociaż nie jestem fanką zmierzchów (a wręcz odwrotnie) to proszę was, jeśli zamierzacie sięgnąć po tą pozycję to lepiej przeczytajcie sagę Meyer'owej. Naprawdę O.O
Wyjątkowo nie polecam !

TalaZ | 2012-02-07
Przeczytana: luty 2012

Wampiry w młodzieżowym wydaniu

W literaturze mamy już tak wiele kreacji wampirzych, że możemy w nich spokojnie przebierać aby znaleźć takie, które nam pasują. „Wampy, wampiry…” autorki Lucienne Diver także porusza temat rzeczywistości w której te istoty mają swoja rację bytu. Jaka jest wizja autorki? Czy książka przypadła mi do gustu? Zaraz się przekonacie.

Główną bohaterka jest Gina Covello, która budzi się we własnym grobie po trzech dniach od swojej śmierci. Bardzo szybko zdaje sobie sprawę, że stała się przedstawicielką zupełnie innego gatunku – wampirzycą. Gdy udaje jej się wydostać na powierzchnię, od razu natyka się na Bobby’ego – chłopaka, który ją przemienił, ponieważ miał nadzieję, że dzięki temu będzie miał dziewczynę. Jednak Gina ma, w jej mniemaniu, dużo większy problem natury estetycznej. Została bowiem pochowana w kiczowatej sukience i nie posiada już swego odbicia w lustrze i nie będzie miała możliwości nakładać sobie makijażu, układać fryzury i dobierać...

Zrecenzowana | 2011-10-01
Przeczytana: 01 października 2011

W tej pozycji spodobał mi się język. Bohaterka dużą wagę przywiązuje do wyglądu, wiec zrozumiałe jest, iz nienawidzi swojego nieobecnego odbicia w lustrze. Niestety motywy działania bohaterów nie są wystarczająco wyjaśnione. Czytając, miałam wrażenie, że gdzieś tam we wszechświecie występuje pierwsza część, a ta jest jej kontynuacją.

tramp-ek | 2011-08-24
Przeczytana: 2009 rok

Książka lekka, lecz nie zdążyłam się z nią 'zespolić'. Chwilami nie do końca wiadomo, jaki sens ma działanie bohaterów, co nie powiem, osobiście mnie zirytowało.

karaluch | 2010-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2010

Książka jest bardzo fajna i muszę powiedzieć, że w bardzo ciekawy sposób napisana. Jest nieprzewidywalna, co w mało których się zdarza. Polecam.

Puff | 2011-02-13

Książka fajna chociaż w niektórych momentach trochę nudna. Mimo tego warto przeczytać.

Modesta89 | 2013-09-24
Przeczytana: 18 września 2013

ksiązke szybko sie czyta jest lekka prosto pisana.

A_dkaa | 2013-07-02
Przeczytana: 15 stycznia 2013