83-7255-453-6
Antologia, tekstów
dona

Pierwsza z cyklu czterech antologii tekstów literackich dla szkół średnich. Zawiera bardzo bogaty wybór utworów z literatury polskiej i obcej od czasów starożytnych po epokę baroku, podzielonych na grupy tematyczne, będących odzwierciedleniem odwiecznych w kulturze motywów i toposów. Teksty literackie zostały uzupełnione przez tablice chronologiczne przedstawiające najważniejsze wydarzenia tego okresu. Antologia stanowi doskonałą pomoc przy wszelkiego rodzaju powtórzeniach i syntezach. Dodatkowym walorem tej książki są ciekawe, nowoczesne rozwiązania graficzne i przejrzysta kompozycja. Druga część Antologii tekstów jest wyborem utworów epok oświecenia i romantyzmu.

Mateusz | 2012-06-17