Prawdziwi faceci

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-45-3
Beletrystyka
Kamila

"Prawdziwi faceci" to tragikomedia ze świetnymi dialogami i bezkompromisowym, dalekim od stereotypów opisem świata czterech mężczyzn, z których każdy ma inny pomysł na życie i wyznaje inne wartości. To historia czterech facetów o zaskakujących biografiach, którzy po wspólnym, dramatycznym przeżyciu usiłują zmienić swoje życie. W zderzeniu z losem następuje eksplozja po eksplozji. Giną lub...

W zderzeniu z losem następuje eksplozja po eksplozji. Giną lub zostają ranne przekonania i wiara w istnienie pełne szlachetnych czynów oraz bezinteresownej przyjaźni. A co w tej wyniszczającej wojnie o swoje udało się im ocalić? O tym jest ta książka. Kim powoli się stajemy i co z nas zostaje. Każdy człowiek prędzej czy później zostanie sam na sam z pytaniami dotyczącymi dokonanych wyborów. Każdy też chce wierzyć, że nigdy nie jest za późno, aby zmienić dotychczasową, niedoskonałą egzystencję na lepszą.

Autor powieści – Maciej Kozioł, jest absolwentem wrocławskiej polonistyki, absolwentem studium scenariuszowego w łódzkiej Filmówce, doktorem filmoznawstwa. Wykłada na wyższych uczelniach, pracował w agencjach reklamowych. Ma też spore poczucie humoru, bez którego nie dałoby się w dzisiejszym świecie dożyć do jutrzejszej, porannej jajecznicy. Potrafi ona czasem przywrócić wiarę we wszystko, co utraciliśmy.

marta | 2013-05-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013