Padaczka

Tłumaczenie: Agnieszka Romaniak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medycyna - Fakty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Epilepsy - The Facts
83-7180-482-2
Padaczka
poradniki
dona

Padaczka zawsze uchodziła za chorobę tajemniczą. Budziła niepokój nie tylko chorych, ale i otoczenia. Książka skierowana jest do osób cierpiących na padaczkę, ich rodzin, a także tych, którzy mogą zetknąć się z jej objawami na ulicy czy w pracy. Autorzy wyjaśnili, jak należy postąpić w momencie napadu padaczkowego, przekazali cenne wiadomości o przyczynach, rozpoznawaniu i leczeniu różnych rodzajów padaczki.
Spis treści:
Wstęp
Podstawowe wiadomosci o padaczce
Rodzaje napadów padaczkowych i zespoły padaczkowe
Przyczyny padaczki
Pierwszy napad a rozpoznanie padaczki
Badania dodatkowe
Leczenie padaczki