Wiara ze słuchania: Kazania starosądeckie 1980-1992

978-83-240-1173-5
religia, Kościół
religia
Snoopy

Wiara za słuchania to niezwykły zbiór kazań, które ksiądz Józef Tischner głosił w latach 1980 - 1992 w starosądeckim klasztorze sióstr klarysek. Ocalone za murami klasztoru teksty, osobiste i bardzo poruszające są jednocześnie pełne charakterystycznego dla Tischnera poczucia humoru. Wybitny kaznodzieja mówi m. in. o tym, co jest istotą wiary, jak nadać sens ludzkiemu cierpieniu, co znaczy „kochać” i „być dobrym”, i do czego się odwoływać w obliczu życiowych wyborów. Inspirowane Ewangelią i dziedzictwem św. Franciszka homilie uczą odpowiedzialnej wolności, miłości, ale przede wszystkim życia przepełnionego nadzieją.

Śnieżka | 2011-10-23
Przeczytana: 23 października 2011

Gdy podjęłam się przeczytania kazań ks.Tischnera obawiałam się trochę że będą One dla mnie nie zrozumiałe, bardzo filozoficzne, teraz jestem miło zaskoczona.
Czytając po 2 kazania dziennie, odkrywałam prostotę z jaką ks.Tischner mówił o wierze, otaczającej rzeczywistości i wielu istotnych kwestiach. Ta prostota jednakże zawierała w sobie jakąś głębie, która zmuszała do przemyślenia poruszanych spraw.
Polecam!

Rysssia | 2016-01-21
Przeczytana: sierpień 2015

Ponadczasowe kazania o całym życiu. Ta książka zmieniała moje podejście do wiary, Boga. Z ręką na sercu polecam każdemu, szczególnie tym co czują pustkę.

książek: 1953
Michał P | 2016-06-29