Kobiety Habsburgów

83-04-03751-3
1991
historia
bursian

Dzieje habsburskich cesarzy, królów i książąt oraz ich żon, sióstr, córek i kochanek. Opowieść o domu habsburskim, historia budząca dreszcze i romansowe przygody.

paweł | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Książka opisuje losy kobiet, jednego z najbardziej znanych rodów europejskich.Ja zwykle, w tych zamierzchłych na szczęście czasach,rola kobiety sprowadzała się rodzenia następców tronu i jako karta przetargowa w politycznych małżeństwach.Dla miłośników historii.

Dziełko Hellmuta Andicsa, zawierające biografie najbardziej znanych i ważnych przedstawicielek dynastii, to moje pierwsze zetknięcie z kobietami domu Habsburgów i jedna z ulubionych książek historycznych. Od tamtej pory przeczytałam wiele biografii słynnych kobiet ale tę książkę wspominam bardzo mile, jako jedną z tych, które zapoczatkowało zainteresowanie historią dynastii widzianą z nieco innej perspektywy niż wojny (łe, co za nuuuda), gospodarka i polityka.

Gabrielle | 2013-07-26

Czytając tę książkę, nie mogłam pozbyć się wrażenia, że autor po prostu gardzi kobietami, o których pisze. A już na pewno, że nie jest w stanie ich zrozumieć. Myślę, że biografie powinny pisać osoby, które potrafią nie tyle oceniać, co po prostu zrozumieć tego, o kim piszą. Niestety, tego trudu Andicks sobie nie zadał.

lasanna1 | 2017-06-21
Przeczytana: 22 czerwca 2017